Олександр Роднянський розпочав свою кар’єру як режисер-кінодокументаліст (його фільми «Місія Рауля Валенберга», «Втомлені міста», «Побачення з батьком», дилогія «Прощавай, СРСР» були відзначені численними нагородами міжнародних фестивалів).
Роднянський був продюсером понад 30 телевізійних серіалів, в числі яких – усім відомі «Моя прекрасна няня», «День народження Буржуя», «Не народися вродливою», «Біла гвардія», «Біси».
Серед авторських кінокартин, які продюсував Олександр Роднянський, найвідоміші – «Схід – Захід» Режиса Варньє та «1001 рецепт закоханого кулінара» Нани Джорджадзе, номіновані розгорнути
на премію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». Олександр Роднянський був продюсером таких фільмів, як «Сонце» Олександра Сокурова, «У суботу» Олександра Міндадзе, «Машина Джейн Менсфілд» Біллі Боба Торнтона, «Хай живуть антиподи!» Віктора Косаковського, «Водій для Віри» Павла Чухрая і «Олена» Андрія Звягінцева. Другий спільний фільм Роднянського зі Звягінцевим «Левіафан» отримав приз за найкращий кіносценарій на Каннському міжнародному кінофестивалі і став першим із 1969 року російським фільмом, який виборов престижну американську премію «Золотий глобус», а також був номінований на премію «Оскар» як Про автора найкращий фільм іноземною мовою.
Серед жанрових картин, які продюсував Роднянський, «9-та рота» і «Залюднений острів» Федора Бондарчука, «Пітер FM» Оксани Бичкової, «Спека» Резо Гігінеішвілі, а також міжнародні проекти «Хмарний атлас» Енді й Лани Вачовські та Тома Тиквера, «Таємниця перевалу» режисера Ренні Харлена, «Мечете вбиває» і «Місто гріхів – 2: Жінка, заради якої варто вбивати» Роберта Родрігеса. Фільм «Сталінград», продюсером якого також був Олександр Роднянський, став першим російським фільмом в форматі IMAX 3D і найкасовішим фільмом останнього десятиліття: світовий збір «Сталінграда» сягнув $72 млн.
У 1995 році Олександр Роднянський заснував незалежний український телеканал «1+1». 2002 року покинув пост генерального директора каналу, але залишався головою його ради директорів і співвласником каналу аж до продажу свого пакету акцій у 2008 році. З 2002 року він очолював телеканал СТС, а з 2004 до 2008 року був СЕО холдингу «СТС Медіа», який оперує п’ятьма телевізійними каналами в трьох країнах. Під керівництвом Роднянського «СТС Медіа» став першою російською медійною компанією, яка провела ІРО на нью-йоркській біржі NASDAQ.
Пішовши з «СТС Медіа», Олександр Роднянський заснував у 2009 році міжнародну компанію A.R. Films.
Сторінка автора в Вікіпедії