Про книгу
Роман відомого українського письменника Валентина Бадрака присвячений життю і роботі великого живописця Вільгельма Котарбінського в Києві наприкінці ХІХ століття.
Нез'ясовна здатність художника передбачати події й долі, сповнений незбагненної таємниці зв'язок із геніальним майстром пензля Михайлом Врубелем, лякаючий вплив його полотен усе це переплітається в романі з розписом Володимирського собору та Кирилівської церкви, творчою атмосферою та філософією Віктора Васнєцова, Михайла Нестерова, Павла Свєдомського. За їхніми спинами — знаменита сім'я неординарного, талановитого організатора Адріана Прахова та Емілії, видатної жінки, портрети якої писали і яку таємно обожнювали найкращі художники того часу. Ангели Котарбінського, демони Врубеля, примарні тіні стародавнього Києва — все це живе на сторінках однієї книжки, пояснюючи велику ініціацію самого міста.
«У мистецтві російського модерну було два генії: Врубель і Котарбінський. Врубель був генієм, який не знав, що він робить, а Котарбінський був генієм, який знав, що робить».
Ілля Зільберштейн,
доктор мистецтвознавства, літературознавець та історик мистецтва (1905-1988)
Відомий військовий експерт, фахівець у сфері впливу засобів масової інформації, письменник.
Директор неурядової аналітичної організації «Центр досліджень...
розгорнути